SPOLEK

Demonstrace vyvolala diskusi nad prací zastupitelů

22.06.2012 09:56

 

Demonstrace občanských sdružení Prahy 13, která se jako tradičně konala u metra Lužiny dne 21.5.2012 oprášila staronové nedostatky v práci radnice Prahy 13, které se dlouhodobě nedaří řešit.

Zazněla hesla „ZASTAVME VÝSTAVBU ZÁPADNÍHO MĚSTA“ Tíží nás připravovaná a nekoordinovaná masová zástavba západní části Prahy 13. Nekoordinované až chaotické zastavování volných pozemků je časovanou bombou. Výstavbu Západního Města nelze podřídit rychlému zisku. Dosud postavené stavby jsou satelit neschopný samostatné existence, který parazituje na infrastruktuře Prahy 13. Dosud nezastavěné pozemky umožňují výstavbu až pro 100.000 osob.

Chybí zde školy, kulturní střediska, policejní stanice, nemocnice, zeleň parkování, domov pro seniory. V tomto jsme po volbách očekávali více aktivity od nových radních. Místo řešení naléhavých problémů v sociální oblasti se starali o pořízení luxusní limuzíny pro své osobní potřeby jako místostarosta Mareček.

Velký zájem medií a přihlížejících vzbudila výzva : POSTAVME DOMOV PRO SENIORY !

Bohužel obyvatelé radnici nevěří, že v dohledné době domov pro seniory postaví. Radnice se vymlouvá na peníze z magistrátu. Aktuální stav je takový, že je schválené územní rozhodnutí, stavební povolení a „čeká“ se na uvolnění investičních prostředků z rozpočtu hlavního města a rozhodnutí Magistrátu o způsobu provozu domova pro seniory. Představitelé naší městské části zvažují možnosti, jak se do tohoto projektu zapojit, jak napomoci jeho rychlé a efektivní realizaci a jak získat určitou kapacitu pro naše seniory. Sociální politiku na Praze 13 má na starosti právě ČSSD, a ta bohužel práce na domově pro seniory úspěšně brzdí. Nebýt kvalitní práce zaměstnanců sociálního odboru radnice, dávno by se sociální peče zhroutila. Místostarosta Mareček za rok a půl „práce“ nepřinesl nic nového, zato umí dobře čekat na peníze z magistrátu. Senioři z Prahy 13 mají právo prožít stáří v místě, kde bydleli. Praha 13 se musí postarat o své seniory. Peníze má radnice z prodaných bytů.

Více zde na ČT 24 21.5.2012 10:30 minuta

Více zde na ČT 24 21.5.2012 17:00 minuta

 

Více zde

 

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.