SPOLEK

DEMONSTRACE 20.5. OD 17:00 METRO LUŽINY

16.05.2013 23:54

VÁŽENÍ OBČANÉ,

ZVEME VÁS NA DEMONSTRACI NA PRAZE 13,

20.5. 17:00 U METRA LUŽINY

OBCHODNÍ CENTRUM LUŽINY - STOP AZBESTU !

Firma OC Lužiny, s.r.o., jejíž 50 % vlastníkem je Lenka Romanová získala certifikát od neblaze proslulého autorizovaného inspektora Milana Teigisera Stavba byla přes odpor obyvatel a občanských sdružení zahájena.

Obyvatelé dosud mohli procházet do sídliště průchodem mezi obchodním střediskem, kde byla také městská knihovna a pošta. Obě jsou již zrušeny bez náhrady. Obchodní středisko sice údržbu potřebuje, ale stavbou se veřejný průchod zahradí a obyvatelé a školáci budou moci procházet pouze přes parkoviště.

Občanská sdružení na Praze 13 nesouhlasí se zrušením průchodu ke škole a do  sídliště z metra Lužiny ani v průběhu stavby.

Obyvatelé se obávají azbestu unikajícího v průběhu plánované demolice.

Požadujeme testování na přítomnost škodlivin a zveřejnění výsledků.

více zde :

Spolek občanských sdružení Jihozápadního Města SPOLEK 13 a Sdružení nezávislých občanů Prahy 13 SNOP 13, si klade za cíl přímo zastupovat obyvatele Prahy 13, kterým záleží na svém okolí a chtějí změnit své okolí k lepšímu. Ve volbách 2014 budeme kandidovat do zastupitelstva Prahy 13.

OBCHODNÍ CENTRUM LUŽINY - STOP AZBESTU ! Developer dosud nepředložil veřejnosti atesty o nepřítomnosti azbestu. Průchod od metra Lužiny diskriminuje seniory, děti a osoby s pohybovými vadami. Žádná další výstavba na parkovišti u metra Lužiny. Kde je slibovaný obchod s potravinami ? A kde je starosta Vodrážka ?

POSTAVME DOMOV PRO SENIORY ! Senioři z Prahy 13 mají právo prožít stáří v místě, kde bydleli. Praha 13 se musí postarat o své seniory. Peníze má radnice z prodaných bytů. Současná situace v péči o naše seniory  není adekvátní potřebám stárnoucí populace Prahy 13. Současné vedení radnice budování úspěšně blokuje.

SNIŽME ROZPOČET STAVEBNÍMU ODBORU ! Úředníci stavebního odboru schvalují stavby bez ohledu na dopady do našeho okolí. Schválí vše, co požaduje developer, proto není nutné tolik úředníků, postačí jeden, který orazítkuje žádost. Důsledkem je, že každá nová stavba odsaje parkovací stání v širokém okolí. Naše připomínky úředníci buď ledabyle zamítají, a nebo nás vylučují z územních řízení. Stavební odbor škodí obyvatelům Prahy 13.

POSTAVME NOVÁ PARKOVIŠTĚ ! Žádáme o řešení dopravy v Praze 13. Nemáme kde parkovat, nemohou projet ani sanitky, natož hasičské vozy. Záchytná parkoviště vybudujme také na území středočeského kraje. Koncept musí být řádně projednán s občany.

 POTŘEBUJEME NA PRAZE 13 POLITICKÉ STRANY ? Pod vedením ODS a ČSSD Praha 13 zaostává. Neprůhledné hospodaření, nezájem o opozici, podpora developrů. Kriminalita narůstá. Z Velké Ohrady se může stát ghetto. O občany a jejich problémy se partaje zajímají pouze před volbami. Partaje naslibují a schovají se. Občanská sdružení podporují kandidaturu SNOP13 ve volbách 2014.

WWW.SPOLEK13.CZ

WWW.SNOP13.CZ

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.